Kadın Sitesi

Cinsel İlişkiden Sonra İdrar Yaparken Yanma ( %100 Çözüm Garantisi )

Cinsel İlişkiden Sonra İdrar Yaparken Yanma ( %100 Çözüm Garantisi )

Cinsel ilişkiden sonra idrar yaparken yanma kadınlarda görülen cinsel rahatsızlıkların başında yer alıyor. Bu durum tıbbi olarak her 10 kadından birinde yaşanan bir durum olmaktadır.

Cinsel İlişkiden Sonra İdrar Yaparken Yanma Nasıl Tanımlanır?

İlişki sonrası idrar yaparken yanma sorunu tıbbi anlamda disparoni olarak tanımlanıyor. Disparoni içerisine ağrı, acı ve batma gibi durumlar giriyor. Bu durum ülkemizde de çok fazla yaşanan bir kadın sorunu olmaktadır. Bu durum birleşme bozukluğu grubuna dahil olmaktadır.

Bunların yanı sıra Klamidya enfeksiyonu da ilişki sonrası idrar yaparken yanmanın temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Klamidya Enfeksiyonu Nedir?

Cinsel ilişkiden sonra idrar yaparken yanma durumunu yaratan en önemli sebeplerden birisi olmaktadır. Cinsel ilişki esnasında kadın veya erkekte enfeksiyona yol açan organizmalara Klamidya denmektedir. Genellikle cinsellik ile bulaşır.

Klamidya bakterisi sadece idrar sorunu ile karşımıza çıkmaz. Aynı zamanda cilt temaslarında da vücutta sorunlara yol açabilir. Hatta bebekler ile temas ederse zatürreye bile neden olabiliyor.

Klamidya enfeksiyonun birçok belirtisi var ancak bunlardan en çok görüneni ilişki sonrası idrar yaparken yanma olmaktadır. Bunların beraberinde ise akıntı, vajinal kızarıklık, sık idrara çıkma, ilişki esnasında ağrı gibi belirtiler bulunuyor. Ancak bu durum başka enfeksiyonun da belirtisi olabilir bundan dolayı cinsel ilişkiden sonra idrar yaparken yanma konusunda doktora danışılmasında fayda var.

Cinsel İlişki Sonrası İdrar Yaparken Yanma Nasıl Geçer?

Cinsel ilişkiden sonra idrar yaparken yanma meydana geliyor ise genelde enfeksiyon belirtisi olarak algılanıyor. Bu durumu geçirmek için yapılabilecek bazı hususlar bulunuyor. Yapılabilecek şeyler şu şekildedir;

• Mutlaka bol su içilmesi gerekiyor.

• İdrar geldiği an tutulmadan hemen yapılmalı.

• Genital bölge temizliği konusunda hassas davranılması gerekiyor.

• Genital bölge için asla tahriş edici malzemeler kullanılmamalı. Bunlar parfümlü tuvalet kağıdı ve benzeri olabilir.

• İlişki sonrası en kısa sürede idrar yapılması gerekiyor.

• Karın ve kasık bölgesine sıcak kompres yapmak ise yarayabilir.

• Temiz iç çamaşırı tercih edin ve mümkün ise pamuklu olsun.

• Islak mayo ve benzeri kıyafetler ile çok kalınmaması gerekiyor.

• Akıntı gibi belirtiler varsa mutlaka doktora gidin.

Cinsel İlişkiden Sonra İdrar Yaparken Yanma Sorunu İçin Bitkisel Çözümler

İlişkiden sonra idrar yaparken yanma sorunu için bazı bitkisel yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler arasında ilk sırayı ise kızılcık alıyor.

Kızılcık meyvesi ve suyu özellikle enfeksiyon sonucu oluşan yanma durumunu önlemek için en etkili bitkisel ilaç oluyor.

Diğer bir bitkisel yol ise karanfil yağı olmaktadır. Karanfil yağı içerisinde yer alan antimikrobiyal özellik ile enfeksiyon kaynaklı cinsel ilişkiden sonra idrar yaparken yanma sorunu büyük ölçüde çözülüyor. Bu yağ yöntemi için en uygun kullanım yolu ise iki haftada bir kullanmak. Ayrıca bkz: Erkekler Neden Aldatır ve Aldattığı Nasıl Anlaşılır?

Özel Makalelere Bakın

Paylaş