Kadın Sitesi

Ev Hanımları’nın Evde Yapabileceği Ek Kazanç Yöntemleri

Ev Hanımları’nın Evde Yapabileceği Ek  Kazanç Yöntemleri

Ev hanımları aşağıda anlatılan yöntemleri kullanarak evlerinde ek iş yaparak kazanç sağlayabilirler.

Ev İşleri Yardımcılığı

Günümüzde kadınların iş hayatında aktif bir şekilde rol almasıyla birlikte sosyal dengelerde önemli değişimler meydana gelmiştir. Evde rutin olan işler çalışan kadınlar tarafından, zamansızlık nedeniyle yapılamayınca bu işleri yapacak bir yardımcıya ihtiyaç duyulmuştur. Evde tam zamanlı yardımcı çalıştırmak birçok aileye kaldıramayacakları maddi yük getirmektedir. Bu nedenle aileler yapmakta zorlandıkları, zaman alan işlerinin bir kısmını parça başı ücret karşılığında yardımcılara vermektedir. Ütü yapılması, öğün yemeklerinin hazırlanması, kalabalık misafir grubu için ikramların hazırlanması vb. işler buna örnek verilebilir.

Eğer mutfakta iddialı iseniz çevrenizi kullanarak bu işe adım atabilirsiniz. Evinize yakın yerde ikamet eden çalışan kadınlara ulaşabilir, onlara kendinizi tanıtabilir ve yardımcı olabileceğiniz işleri anlatabilirsiniz. Eğer yemek hazırlama ve sunum konusunda eksiklikleriniz var ise, yemek kurslarına katılabilir ve kendinizi bu alanda yetiştirebilirsiniz. Pek çok Belediye bu alanda ücretsiz kurslar düzenlemektedir.

Bu iş tam zamanlı olmadığından, kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar ücret kazanabilirsiniz. Ayrıca evinizde kendi işlerinizi kotarmak için bolca da zamanınız olacaktır.

Evde Oyuncak Yapım İşi

Çocuklar oyuncakları sürekli ağızlarına sokarak deneyimlerler. Oyuncakların birçoğu merdiven altı yerlerde, kalitesiz malzemelerden üretilmektedir. Oyuncaklarda en çok kullanılan malzemeler plastik ve ahşaptır. Oyuncaklarda kullanılan plastik malzeme türü PVC’dir. PVC içerisinde klor, civa, kadmiyum, kurşun, vinil klorür bulunmaktadır. Bu malzemeler kanserojen ve sağlığı tehlikeye atan türdendir. Bu zararlar ebeveynleri ahşap oyuncak seçmeye yöneltmiştir. Ancak ahşap oyuncaklar üzerinde kullanılan boyalar da çocukların sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuz etkenler insanları organiğe yöneltmiştir.

Bu nedenlerden dolayı ebeveynler fabrika imalatı olan oyuncakları değil, el yapımı oyuncakları tercih eder olmuşlardır. Özellikle son yıllarda örme tekniği kullanılarak bebek yapımı moda olmuştur. Üstelik örgü bebek yapımı için bir miktar ip ve bir tığ yeterlidir. Kendi tasarımınız olan örgü bebekleri yapabilirsiniz. Instagram hesabı açarak oradan satışınızı yapabilir veya hediyelik eşya dükkanlarıyla anlaşabilirsiniz.

Ucuz İkinci El Giysileri İnternetten Pazarlayın

Özellikle büyük şehirlerde giysi pazarlarında ikinci el giysiler satılır. Veya özel günlerde giyilen abiye giysileri de bu pazarlarda bulabilirsiniz. Büyükşehirlerde yaşayan bir ev hanımıysanız, çok az para harcayarak ikinci el giysileri pazardan alabilir, internet ortamında gardrops, modacruz gibi sitelerde satışa çıkarabilirsiniz. Ancak giysilerinizin fotoğraflarını net olarak çekmeye özen gösterin. Zira alıcı beğenmezse iade kargo ücretlerini satıcı ödemek zorunda kalıyor; bu durumda zararlı da çıkabilirsiniz.

Dikiş Dikin

Günümüzde neredeyse giyilen her şeyi mağazalardan alıyoruz. Terziler tarihe karıştı gibi. Ancak siz bazı olumsuz durumları fırsata çevirebilirsiniz. Pantolon paçası düzeltebilir, ceket- gömlek daraltabilir, sökükleri dikebilir, giyside oluşan potlukları alabilirsiniz. Ana cadde üzerinde çalışan, müşterisi çok olan mağazaların çoğunun anlaşmalı terzileri vardır. Siz de büyük mağazalarla konuşabilir ve onların anlaşmalı terzisi olabilirsiniz. Böylece günlük işiniz önünüze hazır gelmiş olacaktır.

Kazaklara Boncuk İşleyin

Kışlık triko ve kazaklar boncuklar ve taş süslemelerle daha alımlı hale getirilerek fiyatının çok üstünde alıcı bulurlar. Bunu bilen üretici firmalar, her süsleme işi için bir model oluşturarak, ev hanımlarına süsleme işi yapılacak kazakları gönderirler. Bulunduğunuz şehirde triko üreten firmaları arayıp, boncuk ve kazak süsleme işi verip vermediklerini öğrenin. Telefon numaranızı ve isminizi kaydettirin. Fabrikanın bulunduğu şehirde yaşıyorsanız, size dönüşleri çok hızlı olacaktır. Çünkü firmalar evlerde yapılacak bu iş için kargo maliyetine katlanmak istemezler.

Ev hanımları bu yöntemleri kullanarak ek kazanç sağlayabilirler, sizinde ev hanımlarına bu konuda önerileriniz varsa yoruma bırakabilirsiniz. Ayrıca bkz: Fırında Tahin Helvası Tarifi

Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.