Kadın Sitesi

Evde Yapabileceğiniz Pratik Cilt Bakımı

Evde Yapabileceğiniz Pratik Cilt Bakımı

Evde pratik cilt bakımı yaparak daha genç ve güzel bir cilde kavuşmak istiyorsanız limon maskesi, salatalık maskesi, elma maskesi gibi maskeleri tercih edebilirsiniz. Bu maskeler tamamen doğal oldukları için cildinize herhangi bir zarar vermeden deri yenilemesi, hücre yenilemesi gibi yenileme işlemini gerçekleştirecek ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bakımlı olmak iyi hissetmeye yardımcı olacağı için oldukça önemli bir husus. Kadınlar bakım konusunda oldukça titiz davrandıkları için birçok güzellik merkezine kayıt oluyor, çok yüksek miktarda paralar harcıyorlar. Ancak para harcamadan, güzellik merkezine gitmeden de cilt bakımı yapıp güzel bir cilde kavuşabileceklerini unutuyorlar.

Siyah Noktaları Yok Etmek İçin Tercih Edilen Yoğurt-Limon Maskesi

Siyah noktalardan bıktınız mı, artık parlak ve siyah noktasız bir cilt mi istiyorsanız o halde vakit kaybetmeden yoğurt-limon maskesini denemelisiniz. Çünkü bu maske evde pratik cilt bakımı yapan bayanların favori maskesi. Hiçbir yan etkisi olmayan maske, sürekli uygulandığı zaman muhteşem sonuçlar veriyor. Ara vererek maskeyi uyguladığınız zaman siyah noktaların yok olmadığını gözlemleyeceksiniz bu nedenle sabırlı olmalı ve üşengeçliği bir köşeye bırakmalısınız unutmayın bu muhteşem maske ile hayalinizdeki bakımlı cilde kavuşacaksınız. Peki nasıl uygulanır maske, nasıl yapılır diyorsanız hemen bilgilendirme yapalım. Limon-yoğurt maskesi için gerekli olan bir kase süzme yoğurt ve bir adet limon. Limonu yoğurdun içine sıkarak karıştırın ve karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayınız. Sıcak su asla kullanılmamalı maske temizliği için çünkü limon sıcak su ile birleşince yüzünüzde kızarıklık yanma gibi minik etkiler meydana getirebilir. Bu hususa dikkat ederek evde pratik cilt bakımı için yoğurt-limon maskesi kullanabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirmek İstiyorsanız Salatalık Maskesi Denemelisiniz

Salatalık cilde ferahlık veren ciltteki kuruluk sorununu ortadan kaldıran muhteşem bir sebze. Evde pratik cilt bakımı için kuru ciltler için tavsiye edilen en iyi maske olduğunu söyleyebiliriz.

Maske nasıl uygulanır diyorsanız hemen söyleyelim. Salatalıkları ince ince doğrayarak cildinize uygulayın. Bazı güzellik uzmanı salatalığın ezilip yoğurt ile karıştırıldığı zaman daha iyi etki yarattığını söylüyor. Hangi maske size uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Her iki maskenin bakım yapmak için uygun olduğunu bilmelisiniz.

Evde Pratik Cilt Bakımı İçin Türk Kahvesi Maskesi

Evde pratik cilt bakımı denildiği zaman akla ilk gelen maskeler elma, limon-yoğurt, salatalık maskesi kimsenin aklına Türk kahvesi maskesi gelmez. Çünkü bu maske son dönemlerde popüler olmaya başladı. Yapılan araştırmalar ve deneyler Türk kahvesinin cilde nefes aldırdığını kanıtladı.

Pürüzsüz bir cilt isteyenler için maskenin nasıl hazırlandığı ve uygulandığı hakkında bilgi verelim. 4 yemek kaşığı kakao, 4 yemek kaşığı Türk kahvesi, 8 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı limon suyu. Bütün malzemeleri karıştıralım ve cilde uygulayalım. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla maskeyi temizleyelim. Sürekli uygulamanız halinde maskenin etkisini kısa sürede göstereceğini bilmelisiniz.

Kuru Ciltlilerin Kurtarıcısı Elma Maskesi

Kuru bir cilde sahipseniz elma maskesinin tam size göre bir maske olduğunu bilmelisiniz. Elma maskesi için gerekli olan malzemeler: 1 elma (robottan geçirilmiş), 1 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 yemek kaşığı süt veya süt kaymağı. Bütün malzemeyi harmanlayarak cildinize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile maskeyi temizleyiniz. Maske etkisini 1 hafta içinde gösterecektir. Ancak maskeyi her zaman aynı saatte uygulamanız gerekiyor. Ayrıca ara vermeden uygulamak büyük öneme sahip. Kısa sürede cildinizin nemlendiğini ve parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Ayrıca bkz: Evde Pratik ve Profesyonel Cilt Bakımı

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.