Kadın Sitesi

Hamile Kadının Rüyada Gördükleri Nasıl Yorumlanır?

19.12.2019
260
Hamile Kadının Rüyada Gördükleri Nasıl Yorumlanır?

Hamile kadının rüyada gördükleri hayatına bazı noktalarda yön verebilir. Fakat bazı rüyalar hakikatı taşır bazıları ise kinayedir. Bu iki ayrımı çok iyi yapmak gerekir. Rüyada her ne görülürse görülsün her zaman hayra yorulması lazımdır. Sabaha karşı görülen rüyalar genel olarak bir hakikati taşır. Kerahet vakitlerinde uyurken görülen rüya ise bazen hakikatı taşımayabilir. Bu durumlara hüküm vermek biz insanlara düşmez ama görülen rüyayı Allah’a havale ederek Allah’ın takdirini ve hayr ile güzel bir netice istenilmelidir.

Genellikle hamilelik döneminde görülen rüyalar rüyayı gören için önem arz eder. İşte hamile kadınların görmesi muhtemel rüyalardan bazıları.

Hamile Kadının Rüyada Bebek Emzirdiğini Görmesi

Hamile kadının rüyada bebek emzirdiğini görmesi çocukları hakkında bilgi verir. Bu rüya, rüya sahibinin çocuklarının başarı dolu işler yapacağına işaret eder. Başarı dolu işler yapacak olan çocuklarından gurur duyacaklarını böylelikle onlardan razı olacağını ifade eder. Hamile kadının doğumunun yaklaştığına ve yakın bir zamanda doğum yapacağına delalet eder. Genel olarak hayırlı ve güzelliklerle dolu bir rüyadır. Ayrıca bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alacaklarını gösterir. Burada emzirilen bebeğin cinsiyeti de önemlidir.

Anne adayının rüyada kız bebek emzirdiğini görmesi hayırlı bir rüyadır. Erkek çocuğa sahip olma ihtimalinin olduğunu gösterir

Anne adayının rüyada erkek bebek emzirdiğini görmesi kız çocuğa sahip olma ihtimalinin olduğunu gösterir.

Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin çocuklarının hayırlı evlat olacağına, doğacak bebeğin ebeveynlerine hep yardım edeceğine delalettir. Bu rüyalar manevi işareti olan bir rüyadır denilebilir.

Rüyada Çilek Görmesi

Hamile kadının rüyada çilek görmesi hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüyada çilek görülmesi güzel nimetlere sahip olunacağını ifade eder. Doğacak olan bebeğin ilerleyen zamanlarda çok iyi biri olacağına işaret eder. Aynı zamanda bu çocuk makam açısından da büyük biri olacak demektir. Rüyada çilek görmek genel olarak hep güzel yorumlanmıştır. Çilek görülen rüyanın yorumlanması, çileğin tipine, rengine ve tadına göre değişiklik göstermektedir.

Anne adayının rüyada çileğin çiçeğini görmesi de olumlu yorumlanmaktadır. Yine bu rüya çocuğun hayırlı, iyi ve büyük birisi olacağına işarettir. Çileğin tadının acı olması olumsuz bir rüya olarak nitelendirilmektedir. Bu durumda rüya sahibinin maddi açıdan zarar görmesi ihtimalinin olduğunu gösterir. Rüya sahibi şunu unutmamalı ki her daim her şeyiyle Allah’a dayanmalı ve Allah’tan istemeli, Allah’a her zaman dua etmelidir. Böylelikle Allah bu rüyaları daha olumlu bir şekilde rüya sahibine yansıtacaktır.

Rüyada Yılan Görmesi

Hamile kadının rüyada yılan görmesi, yılanın durumuna ve rengine göre farklı yorumlanmaktadır. Örneğin rüyada uçan bir yılan görmek neşeli günlerin habercisidir. Aynı zamanda düşmanların rüya sahibinden uzaklaşacağına işarettir. Yılanın bedenin üzerinde görülmesi bir akrabadan zarar görüleceği anlamını taşır.

Anne adayının yılan görmesi büyük zahmetler ve emekler vererek servete kavuşması demektir. Bu serveti ve ganimeti hak ederek kazanmasına işaret eder. Yılanla konuştuğunu gören kimse düşmanıyla barışacağı ihtimalini ifade eder. Rüyada görülen yılanın durumuna göre olumlu veya olumsuz yorumlanmaktadır. Olumsuz yorumlananlar için Allah’a dua edip olumluyu, güzeli ve hayırlı olanı istemek en doğru olan adımdır.

Ayrıca bkz: Hamilelikte Sağlıklı Beslenme.

Paylaş