Kadın Sitesi

Karanfil Zayıflatırmı?

Karanfil Zayıflatırmı?

Karanfil zayıflatırmı, kilo vermeye etkisi varmıdır gibi pek çok soru hem bilim dünyası hem de kilo vermek isteyen kişiler tarafından araştırılıyor.

Ağrı kesici özelliği ile bilinen karanfil genellikle diş ağrılarına son vermesi ile bilinirken yağ yakıcı özelliği ile de öne çıkıyor.

Hoş kokusu ve tadı ile beğeni toplayan karanfil zayıflamak isteyenler tarafından kuru bir şekilde tüketilmesi gerekiyor.

Antibakteriyel, antifungal, antienflamatuar, antiviral, antiseptik ve analjezik pek çok özelliği içerisinde bulunduran karanfil zayıflatır mı sorusuna diyetisyenler olumlu yönde cevap veriyor.

Karanfil içerisinde yoğun oranda bulunan kalsiyum, C ve K vitamini, iyot, manganez, sodyum, demir, potasyum gibi maddeler sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olduğu gibi kişilerin bağışıklık sistemlerini koruma altına alarak daha kısa sürede hastalıkları bertaraf edebiliyor. Ayrıca kuşburnu zayıflatırmı yazımıza da mutlaka bakınız.

Karanfil çayı zayıflatırmı

Karanfil Çayı Zayıflatırmı?

Karanfil ağız içerisindeki kötü kokuyu önleme ve idrar söktürme özelliğine sahip olmasından dolayı kullanılabilmektedir. Diş ağrısı ve ağız kokusunda tüm bir şekilde ağızda tutulan karanfil, zayıflamak isteyenler tarafından çay şeklinde de tüketilebilmektedir.

Karanfil zayıflatırmı, nasıl tüketilmelidir gibi sorular soranlar için karanfili çay şeklinde tüketmek daha etkili bir sonuç almayı sağlayacaktır.

Diyetisyenler tarafından da yapılan tavsiyeye göre karanfili çay şeklinde tüketmek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Zayıflamak için çörek otu yağı çok kullanılan bir zayıflatıcıdır. Çörek otu yağı zayıflatırmı yazımıza bakabilirsiniz.

Karanfil Çayı Nasıl Yapılır

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 5 adet karanfil


Yapılışı

Bir bardak su kaynatılır. Ocaktan alındıktan sonra üzerine 5 adet karanfil eklenir ve 5 dakika kadar demlenmesi için bırakılır. Demlenen çay günde iki kere olmak üzere aç karnına tüketilir.

Karanfil zayıflatırmı düşüncesinde olanlar için karanfil çayı bir haftada iki kilo kadar vermeye yardımcı olması ile bilinmektedir.

Karanfil

Karanfil Suyu Zayıflatırmı?

Karanfil genel olarak zayıflatıcı özelliğe sahip olmasının yanında su şeklinde tüketildiğinde ağız kokularını alıyor, sindirim sisteminin rahatlamasını sağlıyor ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

Karanfil zayıflatırmı diyenler için haftada 3 kilo vermeyi sağlayan karanfilli su, vücuda sağladığı faydalar ile de insan hayatına büyük oranda etki ediyor.

Karanfilli su hazırlayabilmek için bir bardak suyun içerisine 10-15 adet karanfil atmanız ve 10 dakika kadar bekledikten sonra süzerek içmeniz yeterli oluyor. Günde iki kere denemeniz halinde haftada 2-3 kilo verebileceğiniz bu tarif sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğiniz gibi manevi olarak da kendinizi rahat hissedebileceksiniz.

Karanfil zayıflatırmı diye düşünmek yerine birkaç hafta boyunca bu tarifi denemek daha net sonuçlar almayı sağlayacaktır. Ayrıca bu konuyla ilgili olarak mutlaka Yeşil Çay Zayıflatırmı yazımızada bir göz atın.

Karanfil Yağı Zayıflatırmı?

Karanfil yağı da aynen karanfil çayı ve karanfilli su gibi yağ eritici ve metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı tüketilmesi halinde ayda 4 kilo vermek gibi bir etkisi olacaktır. Karanfil yağı orijinal olması halinde sabahları sadece bir tatlı kaşığı kadar tüketilerek kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Tarçın Karanfil Zayıflatırmı?

Tarçın yağ yakıcı özellikte olduğu gibi tok tutucu özelliğe de sahiptir. Karanfilin metabolizma hızlandırıcı ve idrar söktürücü özelliği ile bir araya geldiğinde ise oldukça başarılı bir kilo verme karışımı haline gelecektir. Karanfil zayıflatırmı diye soranların hemen her birinin denemesi gereken bu tarif 7 günlük bir süre içerisinde 4 kiloya kadar kayıp yaşanmasını sağlayacaktır.

Karanfil zayıflatırmı ve ya tarçınla karıştığında nasıl olur diyenler için;

Malzemeler

1 adet çubuk tarçın
10 adet karanfil
2 bardak su

Yapılışı

İki bardak su kaynatılır. Kaynamış suyun içerisine karanfiller ve kabuk tarçın atılarak 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzme işleminde geçirilerek günde iki kere tüketilir. Aç karnına sabah ve akşam tüketilmesi daha hızlı kilo vermeyi sağlayacaktır.

Karanfilin zayıflatan özellileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Karanfilli su kürü
Paylaş

Etiketler: