Kadın Sitesi

Kuşburnu Çayı Adet Söktürür Mü?

Kuşburnu Çayı Adet Söktürür Mü?

Kuşburnu çayı adet söktürürmü sorusu özellikle adet olamayan ya da ağrılı adet olan kadınlar tarafından sıkça sorulabiliyor.

Adet döneminde olunduğu halde adet olamamaya tıp dilinde amenore denmektedir. Adet olunmayan dönemde karında şişkinlik, göğüslerde ağrı gibi pek çok belirti görülebilir.

Kadınların büyük bir kısmı adet döneminde oluşan bu düzensizliği giderebilmek adına ilaç kullanmaktadır. Ancak ilaçların yıkıcı etkilerini düşünenler için doğal yöntemler daha cazip gelmektedir.

Kuşburnu çayı ise doğal adet söktürücü ürünlerden biri olarak adetin kısa sürede başlamasını ve ağrısız olmasını sağlamaktadır.

Kuşburnu Çayı İle Adet Söktürme

Kuşburnu özü itibariyle yoğun miktarda C vitamini içermektedir. İçeriğinde bulunan E vitamini, demir, manganez, kalsiyum ve selenyum gibi maddeler sayesinde vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayabilmektedir.

Adet dönemi geldiği halde adet olamayan kadınlar için C vitaminli besinlerin tüketilmesi adetin sökmesine yardımcı olmaktadır.

Kuşburnu ise 100 gramın içerisinde 1700- 2000 mL C vitamini bulundurmasından dolayı bir kasa portakalla aynı değerdedir. Adet söktürücü olan kuşburnu ile ağrılı adet dönemi yaşanmadığı gibi bağışıklık sistemi de koruma altına alınabilmektedir.

Kurutulmuş Kuşburnu Çayı Nasıl Yapılır?

Kuşburnu çayı adet söktürürmü arayışında olanlar için bu çayı tüketmek sadece adet düzenini sağlamayacak aynı zamanda vücudun şişkinliğini de alacaktır. Uzun süre adet olamayan kişilerin karın şişkinlikleri ve ağrıları varsa kuşburnu çayı tüketerek bu sorunlardan kurtulabilirler.

Malzemeler

6-10 adet kurutulmuş kuşburnu.
2 su bardağı su.


Yapılışı

Suyu alarak bir demliğin içerisine koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynayan suyun altını kapatarak üzerine kurutulmuş kuşburnunu ilave edin ve demlenmeye bırakın. 3-4 dakika sonunda kuşburnu bütün içeriğini suya bırakacaktır. Günde sabah ve akşam olmak üzere tüketebilirsiniz. Kısa sürede adetinizi sökecektir. Ayrıca Taze Kuşburnu Çayı Tarifi yazımıza bakarak taze kuşburnu çayı yapabilirsiniz.

Kuşburnu Marmelatı Adet Söktürür Mü?

Kuşburnu marmelatı da en az çayı kadar adet söktürücü özelliğe sahiptir. Adet olamayan kişilerin sabahları bir kaşık bu marmelatı tüketmesi halinde adeti başlayacaktır.

Kuşburnu çayı adet söktürürmü sorusunu merak edenler aktardan kuşburnu alabilecekleri gibi kendileri yazdan bu meyveyi toplayıp kurutarak da kullanabilirler. Ayrıca marmelat olarak tüketilen kuşburnu da uzun süre adet olamayanlara yardımcı olacaktır.

Kuşburnu reçeli de kuşburnu çayının bulunmadığı durumlarda adet söktürücü olarak kullanılabilir. Ancak reçel ve marmelatın içerisinde katkı maddeleri ve şeker bulunmasından dolayı kuşburnu çayı kadar kısa sürede etki etmeyecektir.

Kuşburnu çayı adet söktürürmü düşüncesinde olanların bu çayı denemeleri ve etkilerini kendi gözleri ile görmeleri gerekir. Çünkü bazı kadınlarda kuşburnu çayı istenilen etkiyi sağlamayabilir. Kuşburnu Zayıflatırmı yazımızın altında kuşburnu marmelatı tarifi videosunu bulabilirsiniz. Yada Kuşburnu Reçeli Tarifi yazımıza bakabilirsiniz

Özel Makalelere Bakın

Paylaş

Etiketler: