Kadın Sitesi

Kuşburnu Çekirdeği Yağının Faydaları

Kuşburnu Çekirdeği Yağının Faydaları

Kuşburnu çekirdeği yağının faydaları günümüzde pek çok cilt bakım ürününü geride bırakacak kadar etkili sonuç sunabiliyor. Ünlü isimlerin kullandığı ve memnun kaldığı kuşburnu çekirdeği yağı kusursuz bir cilt elde etmek isteyenlerin tercihi oluyor. Kuşburnu çekirdeği yağı kuşburnu tohumu yağı ya da kuşburnu yağı olarak da biliniyor. Antik Yunan, Amerika yerlileri ve Mayalar tarafından kullanılan bu ürün cildin üzerindeki kollajen yapının korunmasını sağlıyor.

Kuşburnu Çayının Faydaları veya Tarçınlı Su Zayıflatırmı yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Kuşburnu Çekirdeği Yağının Vücuda Faydaları

Kuşburnu çekirdeği yağının faydaları yıllar önce İngiltere’de direnç artırıcı olarak kullanılması ile başlamıştır. Kuşburnu yağının içerisinde bulunan asitler cildin yapısında oluşan bozuklukların giderilmesini sağlamaktadır. Cilt bakımı dışında enfeksiyonların giderilmesinde de etkili olan kuşburnu yağı ciltte oluşan yaraların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

☆ Cildin günlük olarak yapılması gereken bakımını yapar. Harika bir nemlendirici olarak kuru ciltlerin dostudur.

☆ Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayacak pek çok vitamini içermesinden dolayı yaşlanmaya neden olan etkileri ortadan kaldırır. Ayrıca cildin yenilenmesini sağlar.

☆ İçerisindeki antioksidanlar sayesinde kuşburnu çekirdeği yağı cildin en alt katmanlarına kadar ulaşmasını sağlar. Bu sayede cildin en alt yapısındaki sorunlar dahi giderilebilecektir.

☆ Güneşin neden olduğu lekelerle de savaşan kuşburnu yağı yaşlanmaya ve çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

☆ Cildin üzerindeki yaraların ve deri hastalıklarının giderilmesinde de etkili olan kuşburnu çekirdeği yağı egzama, yaralanma, yanık, sivilce gibi sorunların giderilmesini sağlayacaktır.

C vitamini açısından oldukça yoğun bir besin olan kuşburnu yağı vücuttaki bütün derilerin yenilenmesini sağlar.

☆ C vitamini açısından bir kasa portakalla eşdeğer olan kuşburnu, çekirdeğindeki yağ sayesinde de bağışıklık sistemini koruma altına almaktadır.

Ayrıca Kuşburnu Zayıflatır mı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları bakımından oldukça başarılı bir ürün olduğu gibi losyon şeklinde kullanılmaktadır. Yağlı ciltlerde az miktarda kullanılması gereken bu yağ, kuru ciltlerde de güvenle kullanılabilir. Faydaları saymakla bitmeyen bu yağ evde hazırlanan kremlere eklenebilir. Karanlık ve kuru bir yerde saklanması gereken bu yağın etkilerini görebilmek için günde iki kere kullanmak gerekir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.