Kadın Sitesi

Kuşburnu Zayıflatırmı?

Kuşburnu Zayıflatırmı?

Kuşburnu zayıflatırmı, Kuşburnu çayı, kuşburnu marmelatı ve kuşburnu kürü zayıflatır mı? Burada bunları öğrenirken size kuşburnu’nun zayıflatan özellikleri hakkında çok önemli iki şeyi açıklayacağız.

Kuşburnu Nedir?

Kuşburnu boyu 3-5 metre olan ve üzerinde kırmızı renkte misket büyüklüğünde meyveleri olan bir bitkidir. Son yıllarda yapılan obezite çalışmalarına bakıldığında kuşburnu zayıflatırmı sorusu akıllara gelmektedir. Kuşburnunun içerisinde meyve asidi, tanen, pektin, yağ ve C vitamini gibi maddeler bulunmaktadır.

Bilimsel olarak ilk önce hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda kuşburnunun kilo almayı yavaşlatarak karın bölgesinde yer alan yağlarında yakılmasıyla zayıflamaya neden olduğu ortaya konmuştur.

Özellikle yurt dışında kilolu insanlar üzerinde yürütülen çalışmalarda zayıflatıcı ilaç kullanan kişiler ile kuşburnu kullanan kişiler incelenmiş ve 12 haftanın sonunda kuşburnu kullanan kişilerde ilaç kullanan kişilere göre daha fazla yağ yakımı olduğu fark edilmiştir. Ayrıca kuşburnu’nun zayıflatan özellikleri hakkında KUŞBURNU ÇAYININ FAYDALARI yazımızda daha detaylı bahsedilmiştir.

Kuşburnu bitkisi

Kuşburnu Çayı Zayıflatırmı?

Kuşburnu çayı kilo vermek için yapılan araştırmalarda içerisinde yoğun miktarda C vitamini olduğu öğrenilmiştir. C vitamini ise özellikle karın bölgesindeki yağların yakılmasında etkili olan bir maddedir. Zayıflamak ve kilo alımını yavaşlatmak isteyen kişiler bu meyveyi çay şeklinde tüketebilirler. Ayrıca yeşil çay içerekete zayıflayabilirsiniz yeşil çay zayıflatırmı yazımızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kuşburnu Çayı Nasıl Demlenir?

Malzemeler

 • 1 bardak su.
 • Kurutulmuş halde 5-6 adet kuşburnu.

Hazırlanışı

Bir bardak su ocağa alınarak kaynatılır. Altı kapatılan suyun içerisine kurutulmuş kuşburnu meyveleri atılır ve 3-5 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Günde iki kere sabah ve akşam olmak üzere tüketilebilir.

Diğer bir tarifi ise video da izleyebilirsiniz.

Kuşburnu çayı nasıl yapılır
Kaynak

Kuşburnu çayını düzenli olarak tüketmek vücutta bulunan visseral ve subkutan yağ tabakasının incelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca kuşburnu çayı soğuk dönemlerde soğuk algınlığı, yorgunluk gibi rahatsızlıklarında önüne geçmektedir. Kuşburnu çayının faydaları hakkında A’dan Z’ye Kuşburnu Çayının Faydaları yazımız da bilimsel araştırma sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Diyet yapan kişilerin kuşburnu çayı tüketmesi halinde açlık hissi azalacaktır. İçerisinde kalsiyum, demir ve B vitamini kompleksi bulunan kuşburnu aynı zamanda portakal, limon gibi C vitamini kaynaklarına göre 50 kat daha fazla C vitamini bulundurmaktadır.

Bu durum ise yağ yakımını hızlandırma ve bağışıklığı koruma gibi özellikler sunmaktadır. Kuşburnu çayı içmek tek başına zayıflamaya yardımcı olmadığından dolayı beslenmeye ve spor yapmaya da özen gösterilmelidir. Ayrıca Zayıflamak İçin Kış Çayı yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Kuşburnu çayı

Kuşburnu Marmelatı Zayıflatırmı?

Kuşburnu tek başına ve ya çay şeklinde tüketildiğinde muhteşem bir yağ yakıcı haline gelmektedir. Ancak marmelat şeklinde hazırlanan kuşburnunun içerisine eklenen şeker ve kaynatmaya bağlı olarak içerisindeki etkilerin en aza indiği kuşburnu kilo vermeye yeterli katkıyı sağlayamaz.

Genellikle sabahları tüketilmesi halinde uzun süre tok tuttuğu bilinen kuşburnu marmelatı, fazla tüketildiğinde kilo alımına neden olabilir.

Kuşburnu marmelatı zayıflatırmı diye araştıranların marmelat yerine çay tüketmesi ve gündelik yaşantısında mümkün olduğunca hareket etmesi gerekir. Çünkü kuşburnu çayının tüketimi tek başına yeterli olmadığı gibi düzenli hareket edilmesi ve spor yapılması halinde kilo kayıpları daha fazla olacaktır. Kuşburnu Reçeli Nasıl Yapılır yazımıza bakınız.

Kuşburnu marmelatı yapmak için aşağıda ki kuşburnu marmelatı tarifi videosunu izleyebilirsiniz.

Kuşburnu Marmelatı Tarifi

Kuşburnu Kürü Zayıflatır Mı?

Kuşburnu kürü İbrahim Saraçoğlu başta olmak üzere çeşitli doktorlar tarafından tavsiye edilen bir zayıflama seçeneği haline geldi. Kuşburnu kürü zayıflatır mı düşüncesi içerisinde olan kişiler için kuşburnu tek başına çay şeklinde tüketilebildiği gibi kür olarak da kullanılabiliyor.

Kuşburnunun etkilerini daha da artırmak adına kuşburnu kürü içerisine farklı özelliklerdeki bitkiler de ekleniyor. Oluşan karışım kısa sürede kanda bulunan leptin hormonunu aktif hale getirerek insanın daha az yemesini, metabolizmasının daha hızlı çalışmasını ve yediklerini daha kolay eritmesini sağlıyor. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler tarafından kullanılacak olan bu kürün en az 2 hafta boyunca kullanılması halinde olumlu sonuçlar alınabiliyor.

Kuşburnu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kuşburnu kürü hazırlamak için malzemeler,

 • Bir litre kadar su
 • 5 gram (6-7 yaprak altın otu)
 • 10 gram ıhlamur (10-12 yaprak)
 • 10 tane kuşburnu
 • Yapılışı
 • Bir litre olan su kaynatılır.
 • 10 adet olan kuşburnunun üzeri bıçakla hafif çizilerek suya atılır.
 • 10 gram ıhlamur suya eklenir.
 • Ihlamur ve kuşburnu ile oluşan su karışımı 5 dakika daha kaynatılır.
 • Ocağın altını kapatarak üzerine altın otu eklenir.
 • 5 dakika demlenmesi için beklenir.
 • Demlenen kür süzülür.


Hazırlanan kür bir gün içerisinde tüketildiğinde aylık olarak en az 4 en fazla ise 6 kiloya kadar yağ yakmayı sağlamaktadır. Vücuttaki toksinleri atmaya ve psikolojik olarak rahatlamaya da imkan tanıyan bu kür düzenli tüketilmelidir.

Kuşburnu Zararları ve Yan Etkileri

Kuşburnunun zararlarından çok faydaları olduğu bilinmektedir fakat olası yan etkileri de vardır. kuşburnu çayı ve kuşburnu marmelatının olası yan etkileri şu şekildedir:

Kuşburnu çok fazla kullanılırsa ishal, mide bulantısı, baş ağrısı, kabızlık, uykusuzluk ve yorgunluğa neden olabilir. Kuşburnunun zararlarından ve yan etkilerinden kaçınmak için kuşburu tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekir.

Hamilelikte kullanmak zararlıdır demek doğru olmaz ancak, hamile iseniz kuşburnu tüketmeden önce bir doktora danışmanız faydalı olacaktır. Kuşburnu zayıflatırmı diye araştıranlar bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bir zayıflama uzmanına danışmalıdır. Ayrıca çörek otu yağı kullanarak ta sağlıklı kilo verebilirsiniz çörek otu yağı zayıflatırmı yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Etiketler: