Kadın Sitesi

Makyaj Temizleme Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

15.12.2019
618

Makyaj temizleme suyu

Paylaş
Makyaj Temizleme Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılır?

Makyaj temizleme suyu cildimizi arındırıyor. Cİlde ferahlık ve nem sağlıyor, temizliyor ve cilt kusurlarını azaltıyor. Cildinizi güne güzel başlamaya hazırlıyor.

Gece yatmadan önce kullanılan makyaj suları çok pratik ve makyajı kolaylıkla temizliyor. Çok yorgun olsanız bile mutlaka bir gece yatmadan önce makyaj temizleme suyunun kullanmalıyız.

Makyaj temizleme suyunu niçin kullanmalıyız? diye düşündüğümüzde; güne sağlıklı temiz bir cilt ile başlamak istiyorsak mutlaka ihmal etmemeliyiz.

Makyaj temizliğine başlamadan önce ilk olarak, edindiğimiz bir makyaj temizleme pamuğundan yardım alacağız. Pamuğun üzerine yeteri miktarda dökülen makyaj temizleme suyunu ile cildimizi temizlemeye başlıyoruz. Yüzümüzü, gözlerimizi ve dudaklarımızı aynı su yardımı ile makyajdan temizleyebiliriz.

En İyi 3 Makyaj Temizleme Suyu

Günlük hayatımız rutini içerisinde yüzümüze yaptığımız makyajı tam ve sağlıklı bir şekilde arındırmak göz sağlığımız için de önemlidir. Bu arındırma işlemi esnasında kaliteli hemde güvenilir makyaj temizleme sularında tercih etmek gerekir. Piyasada satılan ve çokça tercih edilen bakanlık onaylı makyaj temizleme suları şunlardır:

Garnier çift fazlı argan yağlı micellaire su doğal pürüzsüz güzel güzellik sağlar ve kategorisinde en harika bir üründür.

Bioderma sensibo H2O Makyaj suyu cildi, derinlemesine temizler. Cilde uygulandıktan sonra durulama gerektirmez ve cilt dengesini korur.

Nivea markasına ait makyaj suyu, cilde hassas bakım yapar. Mısırlı temizleme suyu yüz göz ve dudak tek adımda cildi temizler, arındırır içinde doğal badem yağı bulunduran tek üründür.

Evde Makyaj Temizleme Suyu Yapımı

İçerisinde zararlı maddeler bulunduğunu düşündüğünüz ya da güvenemediğiniz, kimyevi unsurlar barındıran makyaj temizleme sularını kullanmak istemiyorsunuz. Peki ne yapacaksınız? Bunun için kendinize evinizde doğal olarak makyaj suyu yapabilirsiniz. Doğal malzemeler ile oluşturulan doğan’ın iyileştirici gücünden de faydalanıldığı makyaj temizleme suyunun malzemeleri şunlardır.

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir yemek kaşığı bebe şampuanı

Yarım çay bardağı Gülsuyu

Bu üçlüyü bir kaba koyuyoruz ve kabı çalkalıyoruz. Makyaj temizliğinde harika bir çözüm ev yapımı makyaj temizleme suyunuz hazır.

Bunun kadar etkili bir makyaj malzeme suyu Tarifi veriyorum.

Cildimizi derinlemesine temizleyen, besleyen, arındıran en doğal malzeme suyunu evdeki malzemelerle yapabilmek mümkün.

Evde iki malzeme ile nasıl cilt temizleme suyu yapılabilir. Suyun amacı cildi kirlerden, bakterilerden makyaj kalıntılarından yağlardan arındırmaktır.

Malzememiz şöyle 2 üründen oluşuyor. Bir tam salatalığı kabuklarını soymadan rendeliyoruz.

1 su bardağı süt ilave ediyoruz. Bu iki malzemeyi bir kapta karıştırıyoruz.

Bunu akşamdan hazırlayıp bir gün beklemesi gerekiyor. Malzemeleri bir gece bekletirsek ertesi gün daha etkili olmaktadır.

Karışımı kullanmadan önce süzüyoruz sonra cildimizde bir pamuk yardımı ile güzelce temizliyoruz. Hazır hale gelmiş olan bu karışımı, sabah-akşam cildimize uyguluyoruz.

Ayrıca Bakınız: Sarımsağın cilde faydaları

Paylaş
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.