Kadın Sitesi

Taze Kuşburnu Çayı Nasıl Yapılır?

Taze Kuşburnu Çayı Nasıl Yapılır?

Taze kuşburnu çayı nasıl yapılır ve bu çayın faydaları nelerdir gibi sorular akıllara gelmeye devam ediyor. Özellikle soğuk kış aylarında hem bağışıklık sistemini desteklemek hem de düşen metabolizmanın enerjisini yükseltebilmek için arayışa girenler için kuşburnu çayı vazgeçilmez oluyor. Kuşburnu çayı normalde kurutulmuş halde satılan ve kurutulmuş hali ile çay yapılabilen bir bitkidir. Ancak elinizde taze kuşburnu olması halinde kuşburnu çayı tarifi uygularken sorun yaşayabilirsiniz.

Kuşburnu Çayı Yapılışı

Kuşburnu çayı tarifi denemek için elinizde taze kuşburnu meyveleri bulunuyorsa öncelikle bir sahan alarak bu meyveleri hafif şekilde ezmelisiniz. Kurutulmuş olan kuşburnu direkt olarak kaynamış suya eklenebilirken taze olan kuşburnu meyveleri sıcak suyun içerisinde bütün besin değerlerini ortaya çıkaramaz. Bu nedenle hafif ezmek taze kuşburnundan daha yüksek oranda faydalanmayı sağlayacaktır.

Malzemeler

  1. 10-15 adet ezilmiş taze kuşburnu meyvesi.
  2. 3 su bardağı su.

Yapılışı

3 su bardağı suyu ocağa alın ve kaynatın. Kaynamanın ardından ezilmiş haldeki kuşburnu meyvelerini suyun içerisine bırakın. 3-4 dakika demlenmenin ardından çayı tüketebilirsiniz. Taze kuşburnu çayı nasıl yapılır sorusunu soranlar için bu çayın düzenli olarak tüketilmesi halinde metabolizma hızlanacaktır. Kuşburnu çayından sonra kuşbunu reçeli de aynı oranda faydalıdır. Kuşburnu Reçeli Nasıl Yapılır? Yazımıza bakabilirsiniz.

Taze Kuşburnu Çayı Faydaları Nelerdir?

Taze kuşburnu çayı nasıl yapılır sorusunun cevabından sonra genellikle bu çayın faydaları merak edilmektedir. Kuşburnu çayı tüketmek insan vücudundaki fazla olan suyun, tuzun ve şekerin atılmasına yardımcı olur. Kısa sürede kilo vermeye yardımcı olan taze kuşburnu ayı aynı zamanda iltihapların ve ödemlerin atılmasında da yardımcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu çay aynı zamanda insan vücudunun enerjisini yükselttiği gibi kansızlık sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Kanı temizleyen kuşburnu çayı enfeksiyonların ve soğuk algınlığının da rahat bir şekilde atlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Özel Makalelere Bakın

Paylaş

Etiketler: