Kadın Sitesi

Yeşil Çay Zayıflatırmı

Yeşil Çay Zayıflatırmı

Yeşil çay zayıflatırmı diye araştıranlar ayrıca bilmelidir ki yeşil çay uzun yıllardan beri özellikte çinde şifa kaynağı olarak bilinmektedir.

Ülkemiz de çoğunlukla siyah çay tüketimi yaygındır, hatta siyah çay olmadan kahvaltı yapmıyoruz türk milleti olarak. Ancak siyah çay yeşil çay kadar sağlıklı değildir.

Yeşil çay zayıflatırmı? Evet yeşil çay düşük kalorili bir içecek olduğu için ve içerdiği bileşenler sayesinde zayıflamaya yardımcı olabilir.

Yeşil çay icerdiği kateşin ve kafein gibi maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya yardımcı oluyor.

Buna ek olarak yeşil çay güçlü bir antioksidan’dır dolayısı ile vücunuzdaki yağları eriterek zayıflatıyor. Yeşil çay sadece antioksidan olduğu için zayıflatırmı? Tabi ki hayır! Yeşil çay tok tutma özelliği sayesinde iştahınızı kesiyor ve kilo aldıracak yiyecekleri yemenizi engelleyerek hem zayıflatıyor hemde kilo almanıza engel oluyor.

Yeşil çayın bu zayıflatan özelliklerinden ve diğer bircok faydasından yararlanmak için yeşil çayı düzenli olarak içmeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Ayrıca yeşil çaydan daha çok zayıflamaya yardımcı olan kuşburnu çayı ve kuşburnu marmelatıdır. Kuşburnu Zayıflatırmı yazımıza da mutlaka bakınız.

Yeşil çay zayıflatımı 1 haftada kaç kilo verilir

Yeşil Çay Nezaman İçilmelidir?

Yeşil çay zayıflatırmı sorusu kapsamında, zayıflamak için yeşil çay kullanmak isteyenlere düzenli ve disiplinli bir şekilde yeşil çay içmeleri tavsiye edilir. Ancak yeşil çayı günün belli saatlerinde içmeniz zayıflamanızı ve çaydan daha fazla faydalanmanızı sağlıyor.

Spor veya egzersiz yapıyorsanız yeşil çayı egzersizden sonra içmelisiniz. Eğer spor veya egzersiz yapmıyorsanız da sabah çok erken içimeniz tavdiye edilmez. Spor yapın veya yapmayın sabah en erken 10:30 11:00 gibi yeşil çay içmeniz tavsiye edilir.

Zayıflamak için yeşil çay içiyorsanız mutlaka egzersiz veya spor yapmalısınız. Spordan sonra sabah 1 bardak yeşil çay içerseniz zayıflamayı hızlandırabilir.

 Daha sonra öğle yemeğini yedikten birkaç saat sonra içebilirsiniz. Eger yemekten önce yeşil çay içerseniz iştahınızı kapatabilir ve sağlıksız kilo vermenize sebep olabilir.

 Yeşil çay zayıflatırmı diye araştıranlar şunu da bilmelidir ki aşırı fazla yeşil çay içmek sağlıksız kilo vermenize neden olabilir.  Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılaması için yemek yemelisiniz yeşil çay sadece aşırı yemek yemenizi engelleyerek zayıflamanıza yardımcı olur.

Gece yatmadan önce yeşil çay zayıflatırmı? Gece yatmadan önce yeşil çay içmek yeşil çayın içerdiği yüksek kafein sebebi ile uykunuzun kaçmasına sebep olabilir. Bundan dolayı akşam yemekten 1 – 2  saat sonra içilmesi tavsiye edilir. Yeşil çayın başka bir çok faydasını Yeşil Çayın Faydaları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yeşil Çay İçmek Zayıflatırmı? Yeşil Çay İle Zayıflamak Gerçekten Mümkünmü?

Yeşil çay içerdiği bileşenler sayesinde zayıflama sürecinde kilo vermek isteyenlere oldukça faydalı bir içecektir. Yeşil çay siyah çayın işlenmemiş ham halidir, ancak yeşil çay siyah çaya dönüştüğünde bu zayıflatıcı özelliğini yitirmektedir.

1 Bardak yeşil çayın içine şeker atmadan, yani tatlandırmadan içerseniz içinde hiç kalori olmaz ve dolayısıyla kilo aldıracak bir madde olmadığından, aksine sindirim sistemi ve boşaltım sistemini çalıştıran bileşenleri sayesinde zayıflatır. Zayıflatmakla kalmayıp vücuduza giren zararlı bakterileri idrar yoluyla atmaya da yardımcı olmaktadır. Yani yeşil çay tıpkı çörek otu yağı gibi hem zayıflatıyor, hemde vücudu bakterilerden arındırıyor. Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı yazımıza bakarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yeşil Çayla 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Yeşil çay zayıflatırmı diye araştıranların en çok sorduğu diğer soru ise, yeşil çayla 1 haftada kaç kilo verilir oluyor.

Yeşil çayı nekadar uzun süre içerseniz kilo vermekte okadar net sonuç alırsınız. Yani uzun süre kullanırsanız etkisini daha net hissedersiniz. Yeşil ile zayıflamaya karar verdiğinizde kaç kilo olduğunuz ve kaç kilo vermek istediğinizde önemlidir.

Örneğin: 60 kilosunuz ve 5 kilo vermek istiyorsunuz, bu 5 kiloyu sadece yeşil çay içerek 1 haftada vermeniz mümkün değildir. Yeşil çay ödem ve yağ yaktırma özelliği sayesinde genellikle kilolu insanlar üzerinde daha etkilidir.

 Örneğin: 90 kilosunuz ve 5 kilo vermek istiyorsunuz, 1 haftada yeşil çay içerek 5 kilo vermeniz mümkündür.

Ortalama 65 – 80 kilo bir insanın yeşil çay ile bir ayda en az 4 – 6 en fazla 10 – 12 kilo verdiği gözlemlenmiştir.

Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yeşil çay zayıflatırmı? Videosunu izleyebilirsiniz.

Yeşil çay zayıflatırmı
Paylaş

Etiketler: