Kadın Sitesi

Zerdeçal Zayıflatır mı?

Zerdeçal Zayıflatır mı?

Zerdeçal zayıflatır mı? sorusu adına aklınızda olan tüm soruların yanıtını en ince ayrıntısına kadar bu yazıda bulacaksınız.

Zerdeçal günümüzde zayıflama kürü olarak kullanım alanı giderek artan şifalı bitkilerden biridir. Baharatçılarda ve aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz zerdeçal, gerek toz halinde gerekse köküyle bütün olarak tüketilebilmektedir. Asya ülkelerinde sağlık açısından bolca tüketildiği gibi tüketilmesinin nedenleri olarak depresyona iyi gelmesi, kanseri önemli ölçüde azaltması ve zayıflamaya yardımcı olması örnek verilebilmektedir.

Bunca faydası bulunan şifalı bir bitkinin akıllara gelen önemli sorulardan biride zerdeçal zayıflatır mı olmaktadır? İnsanlar arasında merak konusu olan bu soru cevap arandığında, zerdeçalın tek başına tüketilmesinden tutunda bir takım malzemelerle tam bir şifa deposu haline gelebildiği görülmektedir.

Zerdeçal zayıflatır mı zayıflatırsa bunlar için ne gibi karışımlarla desteklenmeli bunları birer birer sıralayalım. Ayrıca kuşburnu zayıflatırmı ve karanfil zayıflatırmı yazımıza da bakabilirsiniz.

Toz zerdeçal zayıflatır mı
Toz zerdeçal

Toz Zerdeçal Zayıflatır mı ?

Asya mutfağının yemeklerinde bolca kullanılan zerdeçal, toz halinde tüketilebilmesi için öncelikle zerdeçal kökünün kurutulması ve devamında toz haline getirilmesi gerekmektedir.

Toz haline getirilen zerdeçal zayıflatır mı? diye düşünenler ilk iş olarak yemeklerinde baharat olarak deneyebilirler. Bu bakımdan toz zerdeçal ile yemeklerde farklı bir lezzeti tatmış olacaklardır.

Tabi bu şifalı bitkinin yemeklerde direkt olarak tüketildiği gibi 1 su bardağı içerisine toz halindeki zerdeçal ile 1 tutam karabiber ve 1 çay kaşığı tarçın ile karıştırılarak zayıflama kürü hazırlanabilir.

Zerdeçal zayıflatır mı? sorusuna cevap bulmanın yanında tam bir kalori düşmanı olan zerdeçal, içeriğindeki kurkumun maddesi sayesinde çeşitli hastalıklarında tedavisinde yardımcı olmaktadır. Zayıflamak isteyenler yeşil çay zayıflatırmı yazımıza da mutlaka bakmalıdır.

Zerdeçal yoğurt karışımı zayıflatır mı?
Zerdeçal yoğurt karışımı

Zerdeçal ve Yoğurt Karışımı Zayıflatır mı ?

Zerdeçal zayıflatır mı? Sorusuna bir diğer yanıtımızda zerdeçal ile yoğurdun birlikteliği cevap olmaktadır. Bilindiği üzere zerdeçal tek başına tüketilerek zayıflamada yardımcı olabildiği gibi, yoğurt ile karışım yapıldığında da etkisi bi hayli artmaktadır.

Yoğurt zaten zayıflamak isteyenlerin diyet listesin de yer aldığı besinlerden olmaktadır. Çünkü yoğurt hem sindirim düzenleyici hem de iyi bir metabolizma hızlandırıcı özelliği taşımaktadır. Tekrar yoğurt ve zerdeçal zayıflatırmı? sorusuna dönecek olursak bu karışımı hazırlamak için öncelik olarak bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt ekleyelim, ilave olarak toz halinde yarım çay kaşığı zerdeçal ve aynı miktarda zencefil ekleyip karışımımız sarımsı bir renk alana kadar karıştıralım.

Hazırladığımız karışımı sabah ve akşam birer yemek kaşığı olarak tüketebilirsiniz. Eğer düzenli tüketim sağlanırsa 2. Haftanın sonunda 1 ila 5 kilo arasında kilo kaybınız olacaktır. Ayrıca yoğurt zayıflatırmı yazımızda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Zencefil ve Zerdeçal Karışımı Zayıflatırmı?

Zerdeçalın zayıflatma etkisinden bolca bahsettik. Artık zerdeçal zayıflatırmı? diye merak edenler bu yazımızda aklında soru işaretleri bırakmayacaklardır.

Çünkü sadece tek başına tüketilmesinin faydalarının yanında inatçı vücuda sahip olanlar, zerdeçal ile çeşitli karışımlarla diyetlerindeki etkiyi daha da artırabileceklerdir.

Eğer ki halen zerdeçal ile yapılan bu karışımlarla zayıflamada etki göstermediyse zencefil ile zerdeçal zayıflatır mı? bunun için miktarlar ne kadar olmalıdır? tam size göre bir cevap olacaktır.

Bilindiği üzere zencefil ile zerdeçal görünüm olarak hemen hemen birbirine benzemektedir. Bu iki mucizevi bitki bir araya geldiğinde karışımın daha etkili olması için her ikisinden de 1 çay kaşığı olarak su bardağına ılık su ile ilave edilmeli, dilerseniz 1 yemek kaşığı bal ilave ederek tadını ayarlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus zerdeçal ve zencefilin 1 çay kaşığından fazla olmamasıdır. Çünkü ikisinin bir arada olması etkiyi artıracağından fazlası tercih edilmemektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.